A hétvége (auto)sportműsora – 2017.06.09. – 06.11.

A hétvége legfontosabb eseményei, rövid előzetessel, és a közvetítések időpontjával.

Forma-1

A világbajnokság hetedik fordulóján ünnepelnek Kanadában, éppen 50 éve volt az első Forma-1-es futam a Mosport Parkban. A pálya különleges, mert bár a tempó legalább négy alkalommal meghaladja a 300 km/h-t, a korlátok közelsége miatt mégis utcai pálya hangulata van a Gilles Villeneuve-ről elnevezett 4361 méter hosszú körnek. A Pirelli a három legpuhább keveréket hozta a versenyre, és tavaly a gumistratégia kulcsszerepet játszott Lewis Hamilton győzelmében. Ez volt a brit ötödik sikere itt. Most is győznie kell, ha le akarja csökkenteni 25 pontos hátrányát Vettel mögött a bajnokságban. 2017-ben az időjárás kavarhatja meg a kártyákat, csütörtökön a meteorológusok záporokat jósoltak a vasárnapi futam idejére.
A Kanadai Nagydíjat az M4 Sport közvetíti.

Rali Vb

Az egyik legnehezebb európai verseny következik, a Szardínia Rali. Hőség, alattomos sziklák, kemény pályák, nagy ugratók, hosszú versenynapok, ez mind megnehezíti a csapatok dolgát. A legfontosabb a túlélés lesz, szinte egyöntetűen ezt mondták a gyári pilóták. A megszokott pilótafelállásban egyetlen változás történt, a Citroennél Andreas Mikkelsen vezeti az egyik C3 WRC-t, illetve a Hyundainál eldőlt, hogy Hayden Paddonnak a szezon hátralevő részében Seb Marshall navigál majd. Részletes előzetesünket itt olvashatják.

Ralikrossz Vb/Eb

55 Supercar csap össze a Norvégiai Hellben (és csak azért is kihagyjuk a poklos poénokat…), 22 autó a Vb, 33 az Eb mezőnyben. Köztük természetesen ott vannak a magyarok is, Csucsu a világbajnokságon, Kiss Pál Tamás és Kárai Tamás az európa-bajnoki csatákban vesz részt. A bajnokságban második helyezett Kiss Pál Tamás tavaly itt állt először az Eb dobogón, az elmúlt hétvégén Máriapócson győzelemmel hangolt a versenyre, ráadásul az autójában is friss motor van, így jó esélyekkel várja a hétvégét. Csucsu egy büntetésnek köszönhetően az egyetlen Vb pontja helyett -9 ponttal áll a tabellán, így javítani szeretne, a nagy álom a továbbjutás a kvalifikációs körökből.
A Spíler TV a műsorújság szerint vasárnap 15:15-től mutatja meg az elődöntőket és a döntőket.

Rali Ob

Aszfaltos ralival folytatódik a magyar bajnokság Székesfehérváron. A 12 gyorsaságin éppen 12 R5-ös autó indul az első osztályban, köztük természetesen a tavalyi győztes Herczig Norbert – Bacigál Igor párossal. A skodás duó vezeti a bajnokságot, így most újabb lépést tennének a címvédés felé. Az első osztály mellett a Rali2 és a Historic is versenyez Fehérváron, így látványos versenyre számítanak a szervezők.

TCR

A Salzburgringen folytatódik a bajnokság, a 9. és a 10. futamot tartják az osztrák pályán. A kulcs szokás szerint a szélárnyék, így a M1RA kicsit könnyebb helyzetben lesz, mint az egyetlen autóval induló Zengő Motorsport. Annyira mégsem lesz könnyű a M1RA olasz versenyzőjének helyzete, a 30 kilogramm büntetősúly mellé kap még 5 helyes rajtbüntetést is hozott az előző versenyhétvégéről. Új márkát is láthatunk az osztrák hétvégén, a Subaru WRX STi-t Luigi Ferrara vezeti majd.
A futamokat a Sport1 közvetíti vasárnap 13:45-től.