3 16 46 Valentino ROSSI ITA Movistar Yamaha MotoGP Yamaha 165.4 +1.928
4 13 93 Marc MARQUEZ SPA Repsol Honda Team Honda 165.0 +6.745
5 11 26 Dani PEDROSA SPA Repsol Honda Team Honda 165.0 +7.128
6 10 41 Aleix ESPARGARO SPA Aprilia Racing Team Gresini Aprilia 164.9 +7.661

21.25 Vinales nyert! Dovi második, és Rossi is a dobogón. Még a lábujjaim is begörcsöltek a gépelésbe. Azért azt kaptuk, amit szerettünk volna, a három kategóriából kettőn őrületes jelenetek voltak. Bravó srácok!

21.22 Mondom Vinales az élen. Dovi célegyenesre játszik. Utolsó kör és Vinales az élen. Rossi már nem tud beleszólni.

21.19 Dovi Vinales előtt, Rossi erőt gyűjt. Nincs még ennek vége.

21.18 Rossi Dovi nyakán, nem viccel a DOKI. Még 4 kör, mi lesz itt még? Mi lenne? Dovi az élen!

21.15 Hat kör még. Megint Vinales vezet, Dovi és Rossi előtt. Dovi megint vissza, őrület! És újból Vinales, én ezt nem bírom írni így srácok!

21.12 Vinales vezet! Dovi már vissza is előzte!

21.09 Rossi megelőzte Marquezt és harmadik. Még 8 kör.

21.05 Dovizioso elment, Vinales és Rossi megérkezett a két showmanre. Rossinak sok volt a célegyenes vége utáni jobbos. Iannone bukott

Iannone is down! #AI29 slides out of podium contention, pushing Viñales up to 3rd! #QatarGP pic.twitter.com/2rqxeRLRm5

— MotoGP™ (@MotoGP) 2017. március 26.

21.02 Vinales és Rossi zárkózik az első háromra. Bautista bukta. Iannone szórakozik Marquezzal, megelőzte,. Mire leírom, már múltidő, Marquez vissza… Jól elvannak ők ketten, megint vívtak.

20.59 Dovizioso vezet így. Nyakán Marquez és Iannone

20.57 A francia srác nagyon megy. Lassan 2 másodperc már az előny. Elesett, ennyi volt a csoda!

20.54 Crutchlow elszállt. Zarco 1 másodperces előny felett. Dovizioso második, lenyomta Marquezt.

20.51 Marquez és Iannone között volt egy oda-vissza, de maradt a spanyol a második. Dovizioso viszont így begyűrte Iannonét.  Rossi hatodik.

20.48 Vinales már nem vezet. Zarco az élen. Marquez üldözi. Rossi már hetedik. Vinales már csak ötödik.

20.41 Köröznek. Befejezték. Mindjárt rajt! Elrajtoltak!

20.35 Loris ismét autózik, a nézők fütyülnek. A versenyzők mehetnek kettő felvezető kört, megnézni  milyen a pálya, a verseny 20 körös lesz, ha lesz…

20.22 Ismét elhalasztva  a rajt. Loris Capirossi egykori háromszoros világbajnok körözött egy SUV-val, és nagyon csúszósnak ítélte az aszfaltot. A kivezető körön több versenyző sem tudta bevenni a kanyarokat. Várunk.

20.16 Boxutca nyitva, irány vissza a rajtrácsra. Száraz a pálya.

20.11 15 perc múlva kezdődik a rajtprocedúra, és 21 körös lesz a verseny

20.00 Hoppá! Pár csepp eső. Várunk. Rajt elhalasztva, Pályát vizsgálnak, és radarokkal felhőket néznek… El kell dönteni, hogy milyen motorokkal engedik el a mezőnyt. Pár percen belül kiderül.

19.55 Moto GP rajtol 20 órakor. Mint a mai mindegyik, ez a futam is száraz pályán várja a “királyokat”. Az első helyről Vinales rajtol. Mögötte Iannone, majd Marquez. Dovizioso az ötödik, Pedrosa a hetedik, míg Rossi a tizedik rajtkockából nyomja. Lorenzo még rosszabbul járt az elmaradt időmérő miatt, ő csak a tizenkettedik helyről vág neki a futamnak. Akkor lássuk…

19.02 A Moto2-ben Morbidelli rajtolhatott az élről. Egy körig vezette is a mezőnyt, de Luthi ezután megelőzte és az élre állt. Mögöttük Marquez, Nakagami, Oliveira sorrendben haladtak.

Luthi az élen

Aztán a harmadik körben Morbidelli visszaelőzött és szépen elkezdte diktálni a tempót.

Ők így öten fokozatosan elhúztak a mezőnytől, mint ahogy Morbidelli Luthi elől. A nyolcadik körben már 1,8 másodperc volt az előnye az olasznak a második helyen motorozó svájci előtt. Luthi is tisztes távolságban tartotta a Marquez vezette triót. Aztán a táv felénél Nakagami átugrotta a regnáló Moto GP bajnok tesóját, akit Oliveira is üldözőbe vett.

Nakagami elkezdte riogatni Luthit, míg Oliveira erre nem ért rá, és simán megelőzte Marquezt.

Hét körrel a vége előtt Morbidelli biztosan vezetett, Luthit sem veszélyeztette senki, Oliveira próbálta szorongatni a harmadik Nakagamit. Marquez leszakadt róluk.

Viszonylag eseménytelenül teltek az utolsó körök ( F1-es kollégák örülhetnek…) Morbidelli nyert, Luthi második. Nakagamit kicsit szorongatta Oliveira, de a japán a harmadik. 20 órakor Moto Gp rajt.

18.10

Nagy nap ez a technikai sportok szerelmeseinek, hisz a Forma1 és a Moto GP egy napon kezdte a 2017-es idényt.

Ahogy már tájékoztattunk titeket a tegnap elmaradt időmérő miatt másképpen állapították meg a rajtsorrendet.  Így a spanyol Jorge Martin vághatott neki az élről a versenynek.

De nem sokáig volt ott, mert egy közel 15 fős daráló gépezet egy része volt csak ő, és ez a daráló jól működött végig. Követni nem lehetett, hogy ki, mikor van mondjuk az első ötben.

Ilyen is van…

A harmadik kör végén a 25-ik helyről rajtoló (!) Andrea Migno volt az élen, míg mögötte Joan Mir, és csak utána Martin. De három körrel később, már Mir, Martin, Philip, Oetl volt az első négy. Fokozzam? Nyolc kör után Mir, McPhee, Oetl, Martin, Guevara az első öt sorrendje.

A legizgalmasabb pillanatok a célegyenes végén lévő jobbosban alakultak ki körről, körre. A tizedik körben a korábban ötödik Guevara vezetett már, mögötte Mir, McPhee, Migno. Hat körrel a vége előtt még kilencen voltak esélyesek a végső győzelemre.

Meg ilyen is volt…

Négy körrel a leintés előtt Mir, Fenati, McPhee, Canet, Martin és még négyen 30 méteren belül.

Aztán az utolsó körben McPhee vágott a mezőny elejére, mögötte óriási helyezkedés Mir, Canet és Martin. A célvonalhoz érve az első négy párban helyet cserél, azaz nyer Mir, McPhee előtt és Martin jön be harmadiknak Canet elé. Szóval valahogy így történt. Tudtátok követni, mert én alig… De nagyon jó volt.