A második nap Loebé a Dakaron

A kilencszeres ralivilágbajnok Sebastien Loeb és navigátora Daniel Elena nyerte a Dakar második szakaszát az autósok közt. A kamionos mezőnyben újra Nikolaev nyert, a motorosoknál pedig Matthias Walkner volt a leggyorsabb. Szalay Balázsék a 29. helyen értek célba, Gyenes Emánuel a 65. lett.

A 342 kilométeres szelektíven Loeb 8 másodperccel volt gyorsabb a Minivel versenyző Nani Románál, a spanyol a szelektív végén gyújtotta be a rakétákat és majdnem elkapta Loebéket. A harmadik és negyedik helyen két Toyota ért be, Ten Brinke ugyan megelőzte De Villierst, de a dél-afrikai így is vezeti az összetettet.

Nasser Al-Attiyah ma megszenvedte a tegnapi szakaszgyőzelmet. Ő rajtolt elsőként, és a nyomkereső szerep több mint hét másodperces hátrányt eredményezett a nap végére, nem is fért be a top 10-be. Nehéznapja volt Carlos Sainznak is, a spanyol veterán Mini Buggyja kétszer is defektet kapott, ráadásul a fedélzeti abroncsnyomás szabályzó is elromlott. Ennek fényében nem is rossz a nyolcadik helye. Peterhansel még rosszabbul járt, csak a 17. lett. Először elektronikai gondok miatt nem működött a kocsiban az átbeszélő, a klíma és az ablaktörlő, majd úgy beragadtak egy helyen, hogy Depresnek kellett megállni és kirángani őket.

Egy nagyágyútól ma búcsúzott az autós mezőny, Orlando Terranova a szakasz közepén ütközött, és annyira fájlalta a hátát, hogy helikopterrel Ica-ba a kórházba kellett szállítani.

Szalay Balázsék kicsit eltévedtek, ennek ellenére a 29. helyen értek célba. “Újabb jó napon vagyunk túl, annak ellenére, hogy akadt azért egy két kalandunk. Volt például egy magas dűne, amelyre elsőre nem tudtam felvinni az autót. Az igazsághoz tartozik, hogy a guminyomást nem engedtük le annyira, mint tegnap, mert ezúttal köves szakaszok is szerepeltek az útvonalban, úgyhogy ez is lehetett az oka, a lényeg, hogy mentünk felfelé a dűnén, de egyszer csak elfogyott az erő, úgyhogy lefordítottam a kocsit, nekifutottam újra, és akkor már nem volt gond.” – nyilatkozta a nap végén Balu.

A motorosok közt az osztrák Walkner és az amerikai Ricky Brabec vívott vérre menő csatát. Végül a KTM pilóta 22 másodperccel megelőzte a hondást. Barreda Bort harmadik lett, és továbbra is vezeti az összetettet, az előny 1,5 perc Walkner előtt.

A kamionok közt most megkavarodott a márkák sorrendje. Nikolaev megint nyert, de mögötte Gerard de Rooy ért célba 2 perc 39 másodperces hátránnyal. Utánuk Sotnikov, Villagra és Van Genugten következett, de a hatodik helyen egy Liaz érkezett Martin Macik vezetésével. Az összetettben Nikolaev előny 4 perc 23 másodperc.

A harmadik napon Arequipa a cél, a 467 kilométer összekötő mellé 331 kilométeres speciálszakaszt kaptak a versenyzők. Nem lesz könnyű nap!

Dakar Rali második nap, Pisco – San Juan de Marcona (211 km összekötő, 342 km szelektív):