Mat’o Homola vezeti a másik Peugeot 308-at a WTCR-ben

Két nappal Aurelien Comte után a DG Sport Competition Mat’o Homolát is bejelentette, a szlovák pilóta vezeti majd a másik Peugeot 308 TCR-t.

A 32 éves szlovák versenyző tavaly is a csapattal versenyzett, de akkor még Opel Astrával, most szerződést hosszabbítottak, ám már az új márkával indulnak közösen a bajnokságban. Homola 2016-ban még a B3 Racing Teammel indult a TCR International-ben, Bári Dávid akkor úgy nyilatkozott róla, hogy nagyon tehetséges  versenyző. A 2015-ös szlovákiai WTCC futamon egy Chevrolet Cruze-zal indult, de nem váltotta meg a világot, mindkét versenyen utolsó lett. Inkább oscherslebeni teljesítménye miatt emlékszünk rá, a B3-mal ott futamot nyert, a DG Sporttal pedig tavaly második lett, szereti azt a pályát.

Nagyon örülök az új kihívásnak, és annak, hogy a csapattal folytathatom. Ismerem őket, tapasztaltak, keményen dolgoznak, és csakúgy mint én, ők is nagyon motiváltak, hogy jó eredményt érjenek el. Kipróbáltam már az új Peugeot-t, és felülmúlta a várakozásaimat, jól kezelhető és erős a motorja is. Izgatott vagyok amiatt is, hogy együtt dolgozunk majd a Peugeot Sporttal, akik fejlesztették az autót, és remek munkát végeztek. Hiszek benne, hogy jó csomagunk van, és versenyeket nyerhetünk” – mondta Homola, aki ebben az évben már indult két versenyhétvégén, sőt egy bajnoki negyedik helye már van. A TCR Midlle-East bajnokság első két futamán versenyzett a Pit Lane Competizioni DSG-s Volkswagen Golfjával, és Abu Dhabiban és Dubaiban is szerzett egy-egy második helyezést.

A WTCR  április 7-8-án rajtol Marokkóban, de még mindig vannak kiadó helyek.