A hétvége eredményei – 2017.05.25-05.28.

Szerda esti programajánlónk után, szokás szerint összefoglaljuk az eredményeket. Számos meglepetés született a hétvégén, következzen minden fontos eredmény egy csokorban.

Forma-1

Az első meglepő eredmény rögtön az autósport csúcsán érkezett. No nem az volt furcsa, hogy a Ferrari erős volt a Monacói Nagydíjon, hanem az, hogy a Mercedes, pontosabban Lewis Hamilton mennyire nem találta a tempót. Kimi Raikkonen 2008 után újra pole pozícióból indult, aztán a kerékcsere taktikának, és néhány gyorsabb Vettel körnek köszönhetően a második helyen találta magát. Kimeríthetetlen táptalajt adtak ezúttal a maranellóiak az összeesküvés elméletek kedvelőinek, de számukra a lényeg az volt, hogy két Ferrari állt a dobogó legfelső fokain. A harmadik helyen Daniel Ricciardo ért célba, az ausztrál szintén a kerékcserék alatt futott pár annyira gyors kört, hogy Bottast és a csapattársát is megelőzte. Volt még bizarr Wehrlein baleset, biztonsági autós fázis, safety car alatti gumifalba állás, és unalmas vonatozás is, szóval egy klasszikus monacói futamot láthattunk. Részletesen itt írtunk a versenyről.

Forma-2

Oliwer Rowland és Nick de Vries nyerte a monacói futamokat, miközben a listavezetőként a hercegségbe érkező helyi hős Charles Leclerc rémálomszerű hétvégét élt át. Az első futam izgalmas volt, a második felejthető, a beszámolóink itt és itt olvashatók.

WTCC

A Zöld pokolban Michelisz Norbert pole pozíciót, egy hetedik helyet, és egy második helyezést szerzett, ezzel folytatta hagyományosan jó nürburgringi sorozatát. A legfontosabb azonban, hogy az itt gyűjtött 34 ponttal újra versenyben van a bajnoki címért. Mindkét futamot a Volvo versenyzői nyerték, így Nick Catsburg átvette a vezetést a bajnokságban. Viccelődhetnénk az elcsépelt Zöld Pokol és ördög párhuzammal is, de a lényeg, hogy Tiago Monteirónak most  sem volt szerencséje a Nordschleifén, az első futamon defekt miatt balesetet szenvedett, és ez megpecsételte a második futamát is, így a portugál nullázott. Természetesen részletesen beszámoltunk a bajnokság negyedik hétvégéjéről is.

Kamion Eb

Kiss Norbit ezen a hétvégén csak a versenybírák tudták letaszítani a dobogóról. Az ezüst színű Mercedes és kétszeres Európa bajnok pilótája pazar időmérők után mind a négy futamon látványosan autózott, nem is maradt el a jutalom. Két második és egy harmadik helyet szerzett Norbi, aki a második versenyen is harmadikként ért célba, de egy időbüntetés miatt végül csak kilencedik lett a hivatalos eredménylistán.
A misanói hétvége eseményeit itt írtuk meg.

Ralikrossz Vb

1967 februárjában rendezték Lydden Hillben az első nemzetközi ralikrossz versenyt, 2017 májusában pedig az utolsó Vb futamot. A hétvége ralikrossz ünneppel indult, és Volkswagen mulatsággal zárult. Petter Solberg mindent vitt amit lehetett, csapattársa Johan Kristoffersson pedig árnyékként követte. A svéd nem bánkódott a második hely miatt, mert ez is elég volt neki, hogy átvegye a vezetést a bajnokságban. Csucsunak megint nem sikerült az elődöntőbe jutni, 21. helyen végzett a négy kvalifikáció eredményi alapján. A verseny eseményeit ebben a cikkben foglaltuk össze.

Indy500

A hétvégén a legendás futamra is figyeltünk, elsősorban Fernando Alonso szereplése miatt. Le a kalappal a spanyol előtt, nagyszerűen versenyzett, a forgalomban is tökéletes munkát végzett. A Honda átok viszont most is utolérte, 20 körrel a vége előtt látványos füsttel adta meg magát. Három másik Honda erőforrás is kapitulált Indianapolisban, a negyedik azonban kitartott, és Takuma Sato meg is nyerte vele a 101. Indy 500-at.