Ekströmék búcsúzni mennek Lydden Hillbe

A hétvégén elköszönnek Lydden Hilltől a rallycross versenyzők, hiszen a jelenlegi állás szerint 2018-ban már Silverstoneban versenyez a világbajnokság mezőnye. A ralikrossz egyik bölcsőjében már 1967-ben, épp 50 évvel ezelőtt rendeztek versenyt, és a pálya Devil’s Elbow vagy a Hairy Hill szakaszai mára legendássá váltak a szakág berkeiben.

Legendás itt az Ekström – Solberg csata is, ami idén már konszernen belül zajlik. A csillagok állása Ekströmnek kedvez, mert az Audi S1-nek fekszik Lydden Hill vonalvezetése, igaz Solbergnek sem megy rosszul a Volkswagennel. Tavaly Ekström nyert az akkor még citroenes Solberg előtt, egy elsőkörös joker jelentette a nyerő taktikát, miután egymás mellől egyszerre rajtolt el a két rivális. A különbség a végén mindössze 1.142 másodperc volt közöttük. A hétvégén is nagy csaták várhatóak, ráadásul a pályán több helyen is lehet előzni.

“Nagyon szeretem ezt a pályát, a Devil’s Elbow az egyik legjobb kanyar a teljes vb naptárban.” – mondta Toomas Heikkinen, és a harmadik audis, Nittis is megerősítette ezt, egyben felidézte a 2015-ös versenyt amikor döntős volt, és ötödik lett. “Most is az élen szeretnék harcolni.” – tette hozzá Nittis.

A Dovertől mindössze 5 kilométerre fekvő Lydden Hill ralikrossz pályája 1335 méter hosszú (a joker 1420), a felületek aránya a klasszikus 40% murva, 60% aszfalt. Három bal és négy jobbkanyar található rajta, az elérhető csúcssebesség mostanáig 173 km/h volt. A körrekordot tavaly Petter Solberg állította fel, 40.848 másodperc, idén tehát az utolsó lehetőség lesz valakinek, hogy beírja magát a történelembe.